Jeżeli zdecydowaliście się już na swój pierwszy tatuaż to zapewne macie kilka pytań i wątpliwości. Prawidłowe przygotowanie się do procesu tatuowania to nie tylko pozytywne nastawienie, wyspanie się czy ograniczenie spożywania alkoholu przed umówionym terminem, ale również odpowiedni strój. Jak ubrać się na tatuaż? Czy jest to naprawdę tak ważne?

W niniejszym artykule uwagę poświęcimy właśnie tej kwestii. Podpowiemy co na siebie założyć, aby cały proces tatuowania przebiegał komfortowo oraz jak dopasować swój ubiór do określonego miejsca, na którym powstanie dzieło. Nie przedłużając – zapraszamy do lektury.

Dlaczego odpowiedni ubiór jest tak ważny podczas robienia tatuażu?

Tatuaż jest trwałą zmianą wyglądu naszego ciała, dlatego decyzja o jego wykonaniu musi być bardzo dobrze przemyślana. Idąc do studia po nową ozdobę skóry należy być świadomym nieprzyjemnych odczuć, które mogą pojawić się w trakcie procesu tatuowania. Pamiętajmy jednak, że skala tych odczuć zależy przede wszystkim od indywidualnej odporności na ból oraz nastawienia psychicznego i właściwego przygotowania się do „zabiegu”. Jeżeli podjęliście już decyzję co do wielkości oraz umiejscowienia tatuażu to warto zastanowić się również nad tym, jak się do tego przygotować i w co się ubrać.

Robienie tatuażu nie dość, że nie należy do najprzyjemniejszych (przynajmniej dla większości osób) to jest jeszcze dość czasochłonnym procesem. Z tego powodu warto, aby nasza stylizacja przede wszystkim zapewniała nam komfort i dobre samopoczucie. Do wytatuowania niektórych miejsc będziemy musieli zdjąć część garderoby, przy innych wystarczy, że podwiniemy rękaw lub koszulkę. Warto więc, aby wybrane przez nas ciuchy były luźniejsze.

Tatuowanie rąk – co na siebie włożyć?

W przypadku tatuaży wykonywanych na rękach nie musimy długo zastanawiać się nad odpowiednim strojem. Dłonie są odkryte praktycznie zawsze, a nadgarstki oraz łokcie można odsłonić w prosty sposób, np. podwijając rękawy. Jeżeli chcemy wytatuować ramiona, to najlepszą opcją będzie wybór bezrękawników, koszulek na ramiączkach oraz topów typu tuba. Ostatnie wymienione rozwiązanie jest idealne również przy tatuażach na klatce piersiowej, gdyż można je dowolnie obniżać lub podciągać.

Szyja, dekolt, mostek i miejsca pod biustem

Do komfortowego tatuowania szyi lub mostka powinny wystarczyć głęboko wycięte topy. Jeżeli wymarzony tatuaż będzie miał znajdować się pod biustem albo na dekolcie warto postawić na crop top/biustonosz sportowy z miękkiego materiału. Taki element garderoby będzie można swobodnie podciągnąć podczas tatuowania.

chłopak u tatuatora

W przypadku mężczyzn, wystarczy zdecydować się na nieco luźniejszy t-shirt lub szerszą, rozpinaną bluzę. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku tatuowania żeber. Istotnym jest, aby nie zakładać obcisłych bluzek i sukienek, koszul czy grubszych bluz. Podwinięcie tego typu garderoby będzie utrudnione co wpłynie negatywnie na komfort nasz i przebiegu całej sesji. Tatuowanie miejsca pod biustem i wokół niego najlepiej wykonywać w luźnych topach, które łatwo jest podciągnąć lub ewentualnie zdjąć i przykryć nimi resztę ciała.

Jak się ubrać do tatuowania pleców?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku robienia tatuażu na plecach będzie założenie luźnej koszulki, rozpinanej bluzy lub koszuli. Rozpinane części garderoby możemy założyć tył na przód w studiu, dzięki czemu miejsce, na którym będzie powstawać tatuaż pozostanie odkryte. W przypadku kobiet, jeżeli tatuaż będzie wykonywany w górnej partii pleców, można zdecydować się na bluzkę z odkrytymi plecami lub top bez ramiączek.

Tatuowanie dolnych partii ciała – jaki strój będzie najlepszy?

Luźniejsze i dłuższe bluzki oraz sukienki sprawdzą się doskonale w przypadku realizacji tatuażu na pośladkach, biodrze, pachwinie, udzie oraz pozostałych częściach nóg. Mężczyźni mogą założyć luźne, krótkie spodenki, które również sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Jeżeli pogoda nie pozwala na ubranie się w taki element garderoby, zawsze można zabrać go ze sobą i przebrać się w studiu. Dodatkowo warto pamiętać o odpowiednio dobranej (wykrojonej) bieliźnie, która będzie odgrywać ważną rolę podczas tatuowania niektórych części ciała.

Podsumowując, warto mieć na uwadze, że w studiu można spędzić nawet kilka godzin, dlatego strój powinien być przede wszystkim wygodny, dzięki czemu cały ten czas będzie jak najbardziej dla nas komfortowy. Kolejną kwestią, o której warto przypomnieć jest możliwość zabrudzenia ciuchów tuszem. Dlatego zalecane jest wybranie raczej ciemniejszych ubrań i takich, których nam „nie szkoda”. Nie możemy zapominać również o świeżości i czystości. Niekomfortowym dla dwóch stron będzie fakt, jeżeli pojawimy się w studiu w ciuchach zabrudzonych i przepoconych. Miejmy na uwadze to, że zawsze możemy zabrać ze sobą dodatkowe rzeczy do przebrania się już na miejscu.